Życie z osobą niepełnosprawną intelektualnie – oczekiwania a rzeczywistość

Syndrom – Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestu lat swojego istnienia. Mając na uwadze dobro swoich podopiecznych, prowadzi działalność rehabilitacyjną, terapeutyczną, edukacyjną, kulturalną, integracyjną i rekreacyjną. W tym roku Stowarzyszenie, w uznaniu jego zasług “za bezinteresowną miłość wobec chorych i cierpiących” zostało wyróżnione statuetką “Lubuski Samarytanin”, nagrodą przyznawaną przez diecezję zielonogórsko-gorzowską.

Klub “Tygodnika Powszechnego”  w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie pt.  “Życie z osobą niepełnosprawną intelektualnie – oczekiwania a rzeczywistość”. Gośćmi Klubu będą: Patrycja Łychmus, Renata Dobrowolska, Ewa Długosz, Mirosława Tymuła, Kamila Olszewska.

O naszych Gościach:

Patrycja Łychmus  jest od dwóch lat prezesem Stowarzyszenia Syndrom (Przyjaciół Osób z Zespołem Downa) w Zielonej Górze, pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Wcześniej przez dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa. Jest mamą siedmioletniej dziewczynki z Zespołem Downa.

Renata Dobrowolska jest współzałożycielką Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Zespołem Downa (obecnie Stowarzyszenie Syndrom). Obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Jest mamą 25-letniego chłopca z Zespołem Downa.

Ewa Długosz działa w Stowarzyszeniu Syndrom od początku jego istnienia (od 20 lat). Od dwóch lat jest członkiem Zarządu. Jest mamą 25-letniego chłopca z Zespołem Downa.

Mirosława Tymuła jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Syndrom od 2 lat. Jest mamą pięcioletniego chłopca z Zespołem Downa. Niepracująca ekonomistka.

Kamila Olszewska jest fizjoterapeutką, od lat pracującą z dziećmi z Zespołem Downa. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Spotkanie poprowadzi Joanna Kapica-Curzytek, członkini Klubu TP, anglistka i pedagog, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Zapraszamy serdecznie we wtorek, 2 kwietnia 2019 r.  o godz. 18.00 do Piekarni Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!