„Życie pod prąd i aż do końca”

Z autorem biografii „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd”  (WAM), Przemysławem Wilczyńskim, redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, rozmawiać będzie Katarzyna Jabłońska, redaktorka Więzi, autorka  wydanego w zeszłym roku wywiadu-rzeki z księdzem Janem „Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby”. Zapraszamy w czwartek, 10 maja godz. 19:00 , sala KIK, Freta 20/24A, II piętro.

„Macie pecha że go nie poznaliście”  brzmi motto tej biografii.

Goście naszego spotkania znali księdza Jana przez kilka lat i były to Jego najtrudniejsze lata, bo lata choroby. Jak one wyglądały i czym się stały dla całej Polski wiemy wszyscy, którzy je śledzili. Czym jednak były dla samego księdza, jego najbliższych, jego podopiecznych i jak do tego doszło,  „skąd się wziął -emocjonalnie, duchowo- pucki duchowny, o którym pod koniec seminarium jeden z trójmiejskich proboszczy mówił, że będzie ośmieszeniem dla kapłaństwa, a nieco ponad dekadę później ks. Adam Boniecki- że ratuje tego kapłaństwa honor”

Jaki był Jan Kaczkowski?

„Krótkie życie księdza Jana Kaczkowskiego było jeszcze barwniejsze niż sądziłem. Bardziej skomplikowane niż przypuszczałem, gdy jesienią 2016 roku zabierałem się do pracy nad jego biografią” pisze w przedmowie Przemysław Wilczyński.

Nasi goście już wcześniej publikowali wywiady z księdzem Kaczkowskim. Katarzyna Jabłońska wydał w Więzi „Szału nie ma, jest rak” książkę, która szybko stała się bestsellerem, a Przemysław Wilczyński jest laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za opublikowany na łamach „Tygodnika Powszechnego”, głośny wywiad „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”

Spotkane organizowane we współpracy z Wydawnictwem WAM

https://www.facebook.com/events/403649820097961/

 

 

 

 

 

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="6" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!