Posted on: 4 marca 2016 Posted by: Redakcja Comments: 0

1446-wisniewski_02O. Ludwik Wiśniewski i Katarzyna Jabłońska będą gośćmi kolejnego spotkania Warszawskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego. Dyskusja zatytułowana „Zrozumieć miłosierdzie” odbędzie się w czwartek, 10 marca w sali KIK przy ul. Freta 20/24A.

Co to znaczy, że – jak chce papież Franciszek – miłosierdzie jest imieniem Boga? Na czym konkretnie ma polegać „wyobraźnia miłosierdzia”, o którą apelował św. Jan Paweł II. Czy, a jeśli tak, to dlaczego miłosierdzie jest skandalem?

„Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu” (Bulla papieża Franciszka „Misericordiae vultus”).

„Kościół nie jest na świecie po to, żeby potępiać, lecz by pozwolić na spotkanie z tą przenikającą do trzewi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie” („Miłosierdzie to imię Boga. Z papieżem Franciszkiem rozmawia Andrea Tornielli”).

O. LUDWIK WIŚNIEWSKI OP, dominikanin, duszpasterz, rekolekcjonista, autor ważnych tekstów o wierze i Kościele, od lat współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”.

oraz

KATARZYNA JABŁOŃSKA – redaktor kwartalnika „Więź”, autorka wywiadu rzeki z ks. Janem Kaczkowskim „Szału nie ma jest rak”, współautorka m.in. książki „Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm”.

comments

Leave a Comment