Znalazłem "Tygodnik"

Jeszcze w liceum – myślę, że w pierwszej klasie – szukałem na polskim rynku wydawniczym gazety, która miała spełniać pewne wymagania. Nie były nadto wygórowane, a mimo to długo nie mogłem znaleźć odpowiedniej lektury.

Szukałem źródła informacji. O tym co w Polsce i poza jej granicami. Ale bez kąśliwych uwag i poplątania faktów z komentarzem. Szukałem rzeczywistych problemów, z którymi mierzę się na co dzień, a których niekiedy nie potrafię zdefiniować, a także prób rozwiązania tych problemów. Prób twórczych, niepowielających potocznych opinii, nieprzyjmujących za credit monitoring services cannot satisfy money. prawdę poglądów tylko jednej ze stron, nawet jeśli wymaga to przyznania się do własnych win. Szukałem rozmów o wszystkim, ale nie o niczym. Zaciętych polemik, burzliwych dyskusji, sprostowań, wyjaśnień, szczerych odpowiedzi. Szukałem środowiska, które bez obaw mówi o Bogu i które – co więcej – potrafi mnie przekonać, bym również się tego nie wstydził.

Znalazłem “Tygodnik” i tak już z nim zostałem.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń