Zmiany w Stowarzyszeniu im. Turowicza

Weronika Uziak z Klubu “TP” Trójmiasto dołączyła do zarządu Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza obejmując stanowisko Sekretarza. Zmiany zaszły także w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia, a zatwierdziło je Walne Zebranie członków, które odbyło się w minioną niedzielę.

Gdańszczanka zastąpiła w zarządzie Bożenę Urbańczyk, która nadal pełnić będzie funkcję zastępczyni Koordynatora Klubu “TP” w Krakowie. Z kolei koordynator krakowskiego Klubu Kazimierz Urbańczyk został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej zastępując Joannę Rózgę z Klubu “TP” w Warszawie.

Weronika Uziak rodowita gdańszczanka, jest menedżerem kultury i sternikiem wodnym. Poza Klubami “TP” jest także związana z Dialogami Świętojańskimi.

Kazimierz Urbańczyk jest z zawodu fizykiem, geologiem, górnikiem i informatykiem. Koordynator. W czasie studiów należał do Duszpasterstwa Akademickiego OO. Dominikanów “Beczka” oraz Duszpasterstwa Akademickiego Św. Anny w Krakowie. Na jegoduchowy rozwój mieli wpływ m.in. : Ks. Adam Boniecki MIC , O. Jan Andrzej Kłoczowski OP, O. Augustyn Jankowski OSB,  M. Imelda Adamska OSU.

Obecnie w skład zarządu wchodzą: Marcin Pera (Prezes zarządu), ks. Andrzej Perzyński (wiceprezes zarządu), Weronika Uziak (Sekretarz), Filip Biały (Skarbnik). Natomiast do Komisji Rewizyjnej należą Kazimierz Urbańczyk (przewodniczący komisji), ks. Arkadiusz Lechowski (sekretarz komisji) i Paweł Stachowiak (członek komisji).

Decyzje o kooptacji wyżej wymienionych członków przez Zarząd oraz Komisję Rewizyjną potwierdziło Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza, które odbyło się w niedzielę, 20 czerwca w Łodzi. Podczas zebrania podjęto też decyzję o zmianach w Statucie i Regulaminie Stowarzyszenia oraz podjęto decyzję o możliwości przyznania wynagrodzenia Prezesowi Stowarzyszenia w wysokości 1000 zł netto miesięcznie. Walne zebranie zaakceptowało też sprawozdanie finansowe za rok 2020, podjęto decyzje o przeznaczeniu zysku z roku ubiegłego oraz uchwalono budżet na rok 2021.

***

Serdecznie dziękujemy Weronice i Kazimierzowi, że zdecydowali się włączyć w prace zarządu i komisji rewizyjnej.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!