Zmiana w zarządzie i przenosiny siedziby

Anna Kabat (Klub “TP” Łódź) została nowym członkiem zarządu Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza. Obok zmiany personalnej ostatnie Walne Zebranie podjęło decyzję o przenosinach Stowarzyszenia z Poznania do Krakowa oraz dokonało kosmetycznych zmian w statucie.

W skład zarządu na nową kadencję (2021-2024) obok nowej skarbniczki wybrani zostali piastujący dotychczas te same funkcje Marcin Pera (Klub “TP” Poznań, prezes zarządu), ks. Andrzej Perzyński (Klub “TP” Łódź, wiceprezes zarządu) i Weronika Uziak (Klub “TP” Trójmiasto, sekretarz). Nie zmienił się za to skład komisji rewizyjnej, przewodniczącym pozostał Kazimierz Urbańczyk, który tę funkcję pełni od czerwca br., natomiast funkcjami zamienili się Paweł Stachowiak (Klub “TP” Poznań, obecnie sekretarz, wcześniej członek) i ks. Arkadiusz Lechowski (Klub “TP” Łódź, obecnie członek komisji).

Komisja Rewizyjna 2021-2024: Kazimierz Urbańczyk, Paweł Stachowiak, ks. Arkadiusz Lechowski

Była to także okazja do podziękowania Filipowi Białemu (Klub “TP” Poznań), który pełnił funkcję skarbnika nieprzerwanie od początku istnienia naszego Stowarzyszenia oraz Bożenie Urbańczyk (Klub “TP” Kraków), która była sekretarzem Stowarzyszenia do czerwca br. Warto nadmienić, że także w czerwcu Kazimierz Urbańczyk (Klub “TP” Kraków) zastąpił Joannę Rózgę (Klub “TP” Warszawa) w roli przewodniczącego komisji rewizyjnej – Joanna od niedawna jest Koordynatorką Generalną Klubów “TP”.

Pośród szeregu głosowań Walne Zebranie podjęło decyzję o przyznaniu absolutorium ustępującemu zarządowi i komisji rewizyjnej, a także zmieniło siedzibę Stowarzyszenia. Przenosiny z Poznania do Krakowa związane są z pozyskaniem lokalu przy ul. Pijarskiej, który służy jako siedziba klubowi krakowskiemu, ale jest też naszym wspólnym miejscem.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!