Zmarł Leonard Szymański

W miniony poniedziałek odszedł do Pana śp. Leonard Szymański, opozycjonista w czasach PRL, człowiek Solidarności, poseł na Sejm X kadencji, inżynier i konstruktor, związany z Wielkopolską i Poznaniem. Przez wiele lat był zaangażowany w sprawy Polski i Kościoła katolickiego w Polsce, w czasach komunistycznych był m.in. członkiem Społecznej Rady Prymasowskiej oraz Klubu Inteligencji Katolickiej. Był również bliskim przyjacielem naszego Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu i „Tygodnika Powszechnego”.

 

Marzy mi się społeczeństwo obywatelskie, w którym ludzie będą czuli się współodpowiedzialni. Bardzo podobają mi się inicjatywy na poziomie lokalnym. Kiedy gdzieś wybuchnie jakiś pożar lub kogoś dotknie nieszczęście to ludzie momentalnie zrzucają się i pomagają. Ta potrzeba solidarności głęboko w nas tkwi. To się jednak nie przekłada na tę wyższą półkę – mówił między innymi w rozmowie, którą do trzeciego numeru „Tyg0dnika Poznańskiego” przeprowadził z nim Sebastian Kierzek. Całą rozmowę przypomnimy niebawem na naszym portalu.

W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!