Z Europą w świecie. Naczynia połączone

 

Nic dla nas bez nas – korzyść znaczy odpowiedzialność. Nie jesteśmy samotną wyspą. Korzystając z zasobów świata musimy być za niego współodpowiedzialni. Czy globalizacja może znaczyć wspólne dobro, a nie wzajemny wyzysk? Jak widzimy nasz udział we wspólnocie europejskiej dla dobra planety i jej mieszkańców w aspekcie działań na rzecz klimatu, ekologii, przemian społecznych, gospodarczych, ekonomicznych?

Zapraszamy na drugą debatę z cyklu “UnJa i co dalej” zorganizowaną przez Klub „Tygodnika Powszechnego” we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” i przy wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, która odbędzie się online w środę, 28 października godz. 20:00 

Transmisja na Facebook.com/klubtygodnika i klubtygodnika.pl/tv oraz powszech.net/codalej

 

W rozmowie udział wezmą;

Prof. Klaus Bachmann – historyk, dziennikarz, publicysta. Specjalizuje się w problematyce z zakresu integracji europejskiej, sprawiedliwości w czasach transformacji, historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Od wielu lat związany z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Katarzyna Guzek – rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska, aktywistka ekologiczna. Związana z ruchem ekologicznym od 2004 roku. Brała udział w wielu pokojowych akcjach na rzecz klimatu oraz uczestniczyła w szczytach klimatycznych.

Janina Ochojska – polska działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, astronom, posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Honorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami, łącznie z francuską Legią Honorową.

Marek Rabij– polski dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w tematyce globalizacji i transkontynentalnych relacji gospodarczych, podróżnik. Redaktor działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń