Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykład Inny Ivakinej

1 września, 18:00 - 20:00

Zapraszamy na wykład Inny Ivakinej zatytułowany: „ Kościół Trójcy Świętej nad bramą kijowskiego klasztoru Ławry Kijowsko-Peczerskij jako przykład wizualizacji Boskiej Liturgii na początku XVIII wieku”, który odbędzie się w piątek, 1 września o godz. 18.
Podczas wykładu zaprezentujemy perłę kijowskiego klasztoru Ławry Kijowsko-Peczerskij – kościół Trójcy Świętej nad bramą wejściową. Jest to starożytny kościół XI wieku, który przetrwałl do dziś z w pełni zachowanym zespołem monumentalnych i dekoracyjnych barokowych obrazów olejnych z lat 1734-1735 wykonanych przez warsztat malarski Kijów-Peczerski, centrum kijowskiej szkoły malarstwa monumentalnego w XVIII wieku. To właśnie działalność szkoły malarstwa ikonowego Ławry określiła styl i wysoki poziom umiejętności artystów nie tylko w Ukrainie, ale także na Bałkanach.
Wśród zachowanych zabytków ukraińskiej kultury artystycznej XVIII wieku, kościół Świętej Trójcy nad bramą kijowskiego klasztoru jaskiniowego jest najbardziej harmonijnym barokowym zespołem malarskim, który rozwiązał złożone zadanie wizualizacji Boskiej Liturgii.
Inna Ivakina Kierownik Działu Ochrony Zabytków Sztuk Pięknych, Książek i Dokumentów w Kompleksie świątynno-muzealnym Ławry Kijowsko-Peczerskiej

Szczegóły

Data:
1 września
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map