Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wspólne zwiedzanie

5 marca 2022, 12:30 - 14:00

Klub Tygodnika Powszechnego w Lipsku zaprasza na wspólne zwiedzenie wystawy stałej  „Unsere Geschichte. Diktatur und Demokratie nach 1945“  lipskiego muzeum historii Niemiec – Zeitgeschichtlichen Forum Leipzig.

Termin: sobota, 5.03.2022. Od godz. 12:30 (do ok. 14:00).

Miejsce spotkania: o godzinie 12.20 przed Zeitgeschichtliches Forum Leipzig, Grimmaische Straße 6
04109 Leipzig

Wystawa stała “Nasza historia. Dyktatura i demokracja po 1945 roku” rozpoczyna się od okresu po II wojnie światowej. Pokazuje życie w NRD i prowadzi do dnia dzisiejszego Niemiec. To wyjątkowe muzeum w ciekawy i aktywny sposób pozwala znaleźć odpowiedź na m.in. pytania: Dlaczego i jak powstała NRD? Jak żyli, mieszkali, pracowali mieszkańcy NRD? Jak wyglądała edukacja, rządy, siły porządkowe i aparat represji? Co spowodowało upadek NRD i w jaki sposób Niemcy jednoczyły się po 1990 roku?

Jesienią 1989 roku w Lipsku miały miejsce poniedziałkowe demonstracje, które były głównym krokiem w kierunku upadku NRD. Na stałej wystawie w historycznym miejscu można poznać rewolucyjne wstrząsy w NRD i Europie Wschodniej oraz ich wpływ na politykę europejską i światową. Zobaczymy wiele sponad ponad 2.000 eksponatów, zdjęć i filmów ilustrujących historię podzielonych Niemiec i czas po zjednoczeniu. Więcej o muzeum: https://www.hdg.de/zeitgeschichtliches-forum

Oprowadzenie będzie prowadził po polsku pracownik muzeum – Pan Paweł Goszczyński. Wstęp wolny. Bez zgłoszeń.

Uwaga: Podczas zwiedzania obowiązuje zasada 2G: dostęp mają tylko osoby zaszczepione i wyleczone. Dodatkowo uczestnicy muszą mieć maskę FFP2.

Szczegóły

Data:
5 marca 2022
Godzina:
12:30 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Klub “TP” Lipsk