Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Więź w Krakowie: Franciszek i wojna w Ukrainie

25 marca 2022, 19:00 - 21:00

Zapraszamy na spotkanie poświecone tematowi reakcji papieża Franciszka i dyplomacji watykańskiej na agresję rosyjską w Ukrainie. Naszymi gośćmi będą Edward Augustyn (“Tygodnik Powszechny”), Zbigniew Nosowski (“Więź”) i Konstanty Pilawa (Klub Jagielloński). Dyskusja odbędzie się w piątek, 25 marca o godz. 19 w Piwnicy Powszechnej (ul. Pijarska 5/20).

Będzie to pierwsze spotkanie w cyklu “Więź w Krakowie” – spotkań organizowanych w naszej Piwnicy przy okazji ukazania się nowego numeru warszawskiej “Więzi”. Dzięki uprzejmości redakcji będziemy mieli okazję raz na kwartał spotkać się w stolicy Małopolski, by rozmawiać z autorami na wybrany temat poruszony w najnowszym numerze.

Także tym razem planowaliśmy temat bezpośrednio związany z nowym numerem, jednak wybuch wojny spowodował, że podjęliśmy decyzję o podjęciu tematu bardzo aktualnego i szczególnie istotnego w kontekście konfliktu zbrojnego, który toczy się właśnie w Ukrainie. Wielu z nas bowiem zadaje sobie pytanie, jak oceniać reakcje papieża Franciszka oraz dyplomacji watykańskiej. Dla wielu są to reakcje niewystarczające. Pisał o tym na naszym portalu m.in. Paweł Stachowiak:

Franciszek i Ukraina

Krytycznie o papieżu wypowiedział się też Tomasz Terlikowski na łamach “Więzi” w komentarzu “Dlaczego papież milczy? Dyplomacja jest ważniejsza od Ewangelii” oraz Michał Jerzy Rzeczycki w tekście “To, co robimy Watykan wobec inwazji Rosji na Ukrainę jest po prostu złe”.

 

Fot. EpiskopatNews/Flickr

 

Szczegóły

Data:
25 marca 2022
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,

Organizator

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator