Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Zdzisława Bolanowskiego

12 grudnia 2022, 17:00 - 19:00

Zdzisław Stanisław Bolanowski (Bolan)
Zawodowo artysta plastyk, absolwent łódzkiej ASP. Projektant wnętrz, ogrodów, mebli i kominków, rzeźbiarz i malarz, autor i właściciel pierwszego i pewnie jedynego w Polsce ekologicznego domu przykrytego ziemią – nowoczesnej ziemianki, z amfiteatrem na dachu. Na jego utrzymanie wystarcza emerytura (nie mundurowa, ani nie VIP-owska).
Prywatnie wydawca, ilustrator i współautor jednej książki: „Bajki na miesiąc nie tylko miodowy”, zaangażowany społecznie organizator spotkań dyskusyjnych, wydarzeń kulturalnych i masowych imprez towarzyskich. Członek Klubu Tygodnika Powszechnego.
W głębi serca wolny człowiek. Niezależny od 17 roku życia. Najpierw jako technik geodeta, następnie bezetatowy projektant. Niezależny również politycznie. Jedyna przynależność to Kościół Katolicki i Związek Polskich Artystów Plastyków. Urodzony we Lwowie, trochę z przymusu a trochę z wyboru wielokrotnie zmieniał adresy. Łódź, Mysłowice, Tychy, Stuttgart, Frankfurt, Arbergen, Gdańsk i znowu Łódź i okolice. Od 2010 roku zakotwiczony w naszej okolicy, znalazł tu i po swojemu urządził kawałek własnego małego raju.
Więcej w Internecie: www.bolan.pl, www.akwarela.bolan.pl, https://www.facebook.com/bolanowski.zdzislaw.
Akwarele tutaj wystawione, to wybór prac z różnego czasu i miejsc inspirowanych naturalnym pięknem otaczającej nas przyrody. Malowanych „dla siebie”, dla doskonalenia umiejętności patrzenia na rzeczywistość, doboru barw i kompozycji przestrzeni. Bez tych umiejętności trudno być dobrym projektantem.
Pokazuję je publicznie by się tym darem patrzenia podzielić z Wami.

Szczegóły

Data:
12 grudnia 2022
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/571689981452784

Miejsce wydarzenia

Centrum Służby Rodzinie
Broniewskiego 1A
Łódź, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Klub “TP” Łódź