„Tygodnik Powszechny” powstawał jako głos inteligencji katolickiej. Niedawno mówiono, że jest katolickim pismem dla inteligencji. A czym jest dziś i jak widać jego przyszłość? Kto jest adresatem treści „Tygodnika Powszechnego” w świetle coraz silniejszej pluralizacji postaw wobec Kościoła? Czy obecny kształt polskiego katolicyzmu można uznać za porażkę misji „Tygodnika Powszechnego”? Jak pisać o Kościele w dobie kryzysu? Czy istnieją granice krytyki Kościoła? Czy Kościół powinien się czuć przez „Tygodnik” kochany i czy „Tygodnik” potrzebuje przymiotnika katolicki? Czy nieredagowane już w bocznym skrzydle kurii pismo będzie już – choćby symbolicznie – innym pismem? Jak postrzegać rolę „Tygodnika” w nowej epoce dziejów Kościoła i jak jawi się Kościół marzeń redaktorów „TP”?
Kościołowi poświęcimy kolejny wieczór w ramach cyklu rozmów „Tygodnikowe tematy”. Pytań jest wiele, a przynajmniej na część z nich spróbują odpowiedzieć nasi goście: ks. Jacek Prusak i redaktor Edward Augustyn. Spotkanie poprowadzi Konrad Stanowicz.
Zapraszamy do rozmowy 28 kwietnia o godz. 20:00 na platformę Webex;
Edward Augustyn, dziennikarz i fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent teatrologii UJ, studiował też historię i kulturę Włoch w ramach stypendium przyznanego przez konsorcjum ICoN zrzeszające kilka włoskich uniwersytetów. Autor i tłumacz książek historycznych, filozoficznych i teologicznych. Autor książek.
Ks. Jacek Prusak, jezuita, teolog, psychoterapeuta, psycholog, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Rzecznik Akademii Ignatianum w Krakowie, adiunkt i kierownik Katedry Psychopatologii i Psychoprofilaktyki w Instytucie Psychologii tej uczelni. Członek redakcji TP, autor książek.ry