Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Syn marnotrawny” od nowa. Spotkanie z ks. Andrzejem Dragułą

20 stycznia, 18:00 - 20:00

Z czym pozostaje czytelnik po lekturze „Syna marnotrawnego”? Czuje się zdruzgotany, bo był pewien, że doskonale zna tę przypowieść, w której wszystko na pozór jest oczywiste. Tymczasem ks. Andrzej Draguła pozbawia go tej pewności. Pokazuje, jak wielką rolę przy interpretowaniu przypowieści odgrywają pozaewangeliczne teksty kultury – pisze o książce, która ukazała się właśnie w Wydawnictwie Więzi pro. Kalina Wojciechowska.

Ks. Andrzeja Dragułę gościć będziemy w naszej piwnicy w piątek, 20 stycznia o godz. 18. Porozmawiamy o nowym spojrzeniu na znaną dobrze nam wszystkim przypowieść. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia”.
Ks. Andrzej Draguła jest duchownym rzymskokatolickim, księdzem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, profesorem teologii, członkiem laboratorium Więzi i współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”. Jest autorem wielu książek, m.in. Autor wielu książek, m.in. wydanych w Bibliotece „Więzi”: „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”; „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”; „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”; „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”, „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”. Jego najnowsza książka to „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia”. Mieszka w Zielonej Górze.

Szczegóły

Data:
20 stycznia
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map

Organizator

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator