Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Niepodległości

11 listopada 2022, 14:00 - 18:00

Międzyreligijne spotkanie modlitewne i radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Tak brzmi oficjalne zaproszenie i oddaje ono powagę z jaką traktujemy to święto. Prywatnie, zapraszamy na przyjacielskie, radosne świętowanie 104 rocznicy odzyskania niepodległości, na zabawę z konsumpcją gęsiny i tego, co zgodnie z obyczajem, każdy przyniesie.

Tradycyjnie, organizujemy ten dzień – proporcjonalnie do naszych możliwości – na wzór „modlitwy o pokój w Asyżu” z 1986 r., jako modlitwę o pokój – narodową zgodę. W tym roku, w roku wojny, Rosyjskiej agresji na Europę, nie możemy świętować naszej wolności nie pamiętając o krwawiącym Sąsiedzie. O tym, że Ukraina broni nie tylko swojej suwerenności, Ona broni całą Europę.

Nasza chrześcijańska religia uczy: gdzie wielka wina, tam jeszcze większa troska – łaska Boga.

Świadomi tego, połączmy nasze siły i prośmy Boga o wolność i pokój dla Ukrainy i całego Świata.

Tak jak w Asyżu modlili się razem/równolegle liderzy prawie wszystkich religii świata, tak i do nas zapraszamy przedstawicieli wszystkich religii obecnych w Polsce, z którymi udało się nawiązać kontakt, i którym tą drogą już dziękujemy.

Rozpoczynamy o godzinie 14.00 modlitwami, śpiewem i muzyką w mini amfiteatrze na dachu z widokiem na las. Scena będzie zadaszona i wyposażona w sprzęt nagłaśniający. Widownia pomieści wszystkich, którzy zechcą przybyć (mamy ponad 40 stałych miejsc siedzących).

Szczegóły

Data:
11 listopada 2022
Godzina:
14:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Bolanowo
Brzezie 44
Drużbice, 97-403 Poland
+ Google Map

Organizator

Klub “TP” Łódź