Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stygmaty uchodźcy

22 marca, 18:00 - 20:00

„Stygmat uchodźcy” to tytuł spotkania z dr Moniką Białkowską w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego” połączone z promocją Jej książki “Nawet jeśli umrę w drodze”.

“Nawet jeśli umrę w drodze” to książka dla tych, którzy uchodźców chcą potraktować jak ludzi, a nie jak temat polityczny czy narzędzie propagandy. Każdy z nich ma inną twarz, ale to nie oni nam zagrażają. To my sami zagrażamy naszej cywilizacji, odwracając się od jej największych zdobyczy – troski o najsłabszych i równych praw, przysługujących każdemu człowiekowi.

Moderatorem spotkania będzie dr hab. Mariusz Kwiatkowski.

Dr Monika Białkowska dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, doktor teologii fundamentalnej. Autorka książek „Sukienka ze spadochronu” “Nawet jeśli umrę w drodze” i współautorka „Teologii przy rosole” (z ks. Henrykiem Seweryniakiem). Współpracowniczka „Więzi”. Laureatka Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka w roku 2022. Prowadzi internetowy program „Reportaż z wycinków świata”.

Dr hab. Mariusz Kwiatkowski, absolwent pedagogiki (Katolicki Uniwersytet Lubelski), doktor socjologii (KUL). Stopień doktora habilitowanego z zakresu socjologii uzyskał w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, na podstawie rozprawy Nieprzejrzystość. Bariery merytokracji kadrowej w sektorze publicznym. Jest socjologiem zaangażowanym w rozwiązywanie problemów społecznych, pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Socjologii na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek zielonogórskiego klubu „Tygodnika Powszechnego”.

Spotkanie odbędzie się w środę, 22 marca 2023 r., o godz. 18 w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13 w Zielonej Górze.

Szczegóły

Data:
22 marca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi: