Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską – z cyklu Piszą w Tygodniku

16 grudnia 2021, 20:00 - 22:00

Katarzyna Kubisiowska jest mistrzynią rozmowy. To wspaniała obserwatorka, która umieszcza swoich rozmówców nie tylko w kontekście ich historii, ale też emocji i otoczenia.
Dziennikarkę ciekawi człowiek tu i teraz, z całym doświadczeniem życia, ale też ulotnymi przeżyciami chwil. Pomaga je odkryć i nazwać.
Do wywiadów, biografii, rozmów i wspomnień, zarówno tych w tekstach dla TP, jak i książkach, które napisała, podchodzi z wielką uważnością. Skupia się na swoim bohaterze.
U podstawy tekstów Katarzyny jest rozmowa i spotkanie z drugim człowiekiem, dlatego z taką naturalnością weszła w nową formę przekazu Tygodnika, jaką stały się podkasty.
Rozmowy o byciu razem, poszukiwanie punktów zwrotnych w życiu, tropienie momentów i warunków w budowaniu kobiecej niezależności, wydają się sięgać sedna podejścia naszej gościni do drugiego człowieka. Widać w niej pragnienie pokazania go nie wyłącznie przez to, co robi i kim jest dla świata, ale co czuje i jak sam siebie postrzega.
Katarzyna Kubisiowska publikuje w Tygodniku Powszechnym od 2007 roku.  Jest autorką kilku książek: „Rak po polsku”, biografii “Pilch w sensie ścisłym”, ”Grać aby żyć” -opowieści o Danucie Szaflarskiej oraz rozmowy „Głos. Wojciech Mann”.

Ostatnio, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się książka pokazująca autorkę przez pryzmat rozmów, które prowadzi.
„Rozmawiamy dlatego, że życie jest krótkie i nie ma wiele czasu, lecz czas ten można wzmocnić, sprężyć, po to jest rozmowa” pisze Mark Bieńczyk we wstępie do wydania.
Katarzyna Kubisiowska wzmacnia swój i nasz czas, sprężając go z tym przeżywanym przez jej bohaterów.

Zbiór tekstów i wywiadów publikowanych przez lata w Tygodniku Powszechnym nosi tytuł „Blisko, bliżej. Rozmowy o tym co najważniejsze”.
Co się wyostrza, a co rozmazuje, gdy podchodzimy bardzo blisko, coraz bliżej?

Zapraszamy w czwartek, 16 grudnia o godz. 20:00 na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską z cyklu „Piszą w Tygodniku”, które odbędzie się na platformie Zoom:
https://us06web.zoom.us/j/87120393339?pwd=NHIydUVMdDdUVlRUUUZpSjBrYnpmUT09

Spotkanie poprowadzi Rafał Pikuła, dziennikarz, członek Klubu „TP” Warszawa.s

Szczegóły

Data:
16 grudnia 2021
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Online

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator