Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie po covidowej przerwie i wykład o średniowiecznym pierścieniu z Tumu

24 września 2021, 18:00 - 21:00

Zapraszam serdecznie na spotkanie ogólne (“rozbiegowe” ), przy herbacie/kawie i ciasteczkach/owocach w piątek 24 września o godz. 18:00 do zaprzyjaźnionego “Lodzkie House” (Sq. Marie-Louise 2, 1000 Bruxelles).
Miejsce nieprzypadkowe, bo dzięki uprzejmości gospodarzy będziemy mogli uczestniczyć też w niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu z  dr. Dominikiem Płazą, (także w piątek 24/9 o godz. 19.00) – będącym prelekcją i prezentacją cennego zabytku kultury (https://www.maie.lodz.pl/pl/dzialy/spotkania-z-archeologia/sredniowieczny-pierscien-z-tumu/) połączoną z dyskusją na temat znaczenia symboli archeologicznych, przenikania się kultur w XI wieku w Europie i teraz. Temat ten nawiązuje do https://www.tygodnikpowszechny.pl/skad-nasz-rod-35831 jako, że w tym też czasie “gród łęczycki, podniesiony w kronice Galla Anonima do rangi sedes translata”. Po spotkaniu LH zaprasza na drobny poczęstunek.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc uprzejma prośba o potwierdzenie udziału (w obydwu spotkaniach) do koordynatora Klubu TP w Brukseli oraz na adres: podgorsk@gmail.com

Serdecznie zapraszamy i mam nadzieję do zobaczenia.

Szczegóły

Data:
24 września 2021
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie: