Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie formacyjne białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego”

4 marca 2021, 19:00 - 21:00

W bieżącym roku po raz kolejny zapraszamy na spotkanie formacyjne organizowane dla  członków i sympatyków białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego”. Tym razem chcemy wraz z autorem książki “Z Matką Boską  na rowerze. Podróż do obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia” Panem Wojciechem Koronkiewiczem porozmawiać o ważnych dla naszego regionu i naszej duchowości miejscach kultu religijnego.

Na marcowym  naszego klubu proponujemy przybliżenie osoby Pana Wojciecha Koronkiewicza, białostockiego działacza społecznego, politycznego i kulturalnego. Wojciech Koronkiewicz był też dziennikarzem, nie stronił od aktywności twórczych- od pisania po ścianach do pisania wierszy.

Do dyskusji zainspiruje nas książka o szczególnym podlaskim kolorycie kulturowo-religijnym:   “Z Matką Boską na rowerze. Podróż do obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”. Każdy, kto chce posmakować naszego Podlasia, niech sięgnie po tę książkę o smaku i zapachu podlaskiej kultury, mentalności, swojskości.

Książka Wojciecha Koronkiewicza ukazała się w ub. roku. Sądzimy, że wieczór spędzony z Autorem, może stać się wspaniałą okazją do wymiany spostrzeżeń, podzielenia się nadziejami i troskami związanymi z życiem w naszym regionie.

Spotkanie odbędzie się 4 marca ( czwartek) o godz. 18 na platformie Teams. Link zostanie umieszczony w dniu spotkania na FB Klubu “TP” w Białymstoku.

Szczegóły

Data:
4 marca 2021
Godzina:
19:00 - 21:00