Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Smog Wars – pokaz filmu w reżyserii Jonathana L. Ramsey’a

23 marca, 18:00 - 20:00

Klub “Tygodnia Powszechnego” w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na spotkanie z Michałem Konopą połączone z projekcją filmu dokumentalnego pt. .Smog Wars w reżyserii Jonathana L. Ramsey’a.

Bohaterem filmu jest Michał Konopa, ostrowczanin mieszkający obecnie w Holandii. Film dotyczy problematyki zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Dokument ten stał się impulsem do kolejnych projektów realizowanych przez Jonathana L. Ramsey’a, związanych z  szeroko pojętą ekologią.

Wszelkie fakty naukowe wskazują, że  działania człowieka mają ogromny i bezpośredni wpływ na  zmiany klimatyczne w zakresie globalnym. Jaka czeka nas przyszłość?  Jaki będzie świat za 20 lat?  Jakie działania musimy podjąć, aby nie ziściła się klimatyczna apokalipsa? Być może nie uzyskamy odpowiedzi na te pytania, ale warto je zadać i wziąć udział w dyskusji po projekcji filmu. Tematyka klimatu dotyczy nas wszystkich, ale jesteśmy przekonani, że szczególnie bliska winna być młodym ludziom, którzy będą musieli się odnaleźć i żyć w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Spotkanie odbędzie się 23 marca o godz. 18 w Ostrowieckim Browarze Kultury (sala wielofunkcyjna obok biblioteki).

Szczegóły

Data:
23 marca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie: