Nadchodzące wydarzenia

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Siostry. Spotkanie z Moniką Białkowską

27 października 2023, 18:30 - 20:30

Siostry zakonne: w czarnych, szarych, białych habitach, spacerujące ulicami, pogrążone w modlitwie w kościołach, prowadzące katechezę w szkole, pomagające potrzebującym. Większość z nas widuje tylko te krótkie przebłyski życia zakonnic. Tymczasem ich życie jest znacznie większe, bardziej skomplikowane, ale też często oddzielone od świeckiego świata. Jak się okazuje, w wielu przypadkach izolacja ta stała się źródłem cierpień i wątpliwości wielu kobiet, które postanowiły związać się z zakonem.

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Białkowską, autorką książki “Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach”. Porozmawiamy o historiach byłych sióstr zakonnych, o przemocy w murach klasztorów, o stłamszonych emocjach i trudnej drodze do zdrowienia, o dojrzałości duchowej i nadużywaniu pojęcia “woli Bożej”, a także o kobietach w instytucji Kościoła. Czy mając świadomość problemów, które opisują bohaterki książki, możemy mówić jeszcze o sensowności powołania do życia w zakonie?

Termin: piątek, 27 października o 18:30 Miejsce: Piwnica Powszechna, ul. Pijarska 5/20

Monika Białkowska – doktor teologii fundamentalnej, wieloletnia dziennikarka “Przewodnika Katolickiego” i “Więzi”, autorka podcastu “Reportaż z wycinków świata”, zaangażowana w popularyzację teologii, sprawę uchodźców i katolickie dziennikarstwo śledcze. Autorka lub współautorka m.in. “Teologii przy rosole”, “Zanim umrą w drodze”, “Niebieskiej szuflady”.

Details

Date:
27 października 2023
Time:
18:30 - 20:30
Event Categories:
,
Event Tags:
, , ,

Venue

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map

Organizer

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
View Organizer Website