Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Samodbałość — jak w działaniu nie zgubić siebie

16 listopada 2021, 20:30 - 22:30

Wokół nas dzieje się bardzo wiele, dotykamy kryzysów w wielu obszarach. Działamy na tyle, na ile możemy i potrafimy; angażujemy się w zmienianie małych i większych światów wokół nas. Dyskutujemy o bieżących sprawach; dzielimy się naszymi obawami i nadziejami; aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach, które dotykają ważnych dla nas tematów. Rozmawiamy o rzeczywistości, o Kościele, o tym, co nas porusza. Teraz chcemy zmienić optykę i porozmawiać o nas samych.
Jak radzimy sobie z zadbaniem o siebie, gdy dookoła tak wiele potrzeb aktywnego włączania się, zaangażowania? Czy i jak łączymy ciągły bieg, w którym jesteśmy, z chwilami odpoczynku, spokoju i wysłuchania swoich potrzeb? Czy pośród wszystkich działań, które podejmujemy, nie zapominamy o sobie samych? Często spotykamy się z obojętnością społeczeństwa, uderzamy głową w mur, jesteśmy bezsilni i bezradni. Jak się nie wypalić w działaniu? Jak umieć nawigować pośród złości, frustracji, przebodźcowania i przytłoczenia? Jak czasem powiedzieć sobie: „wystarczy”. Jak pośród aktywności na rzecz wszystkiego wokół nie zaniedbać działań na rzecz samych siebie?
W bezpiecznej przestrzeni spotkania pozwólmy sobie na nazwanie trudności w działaniu, na podzielenie się tym, co nierzadko sprawia, że brak nam sił, że jest nam trudno. Ale też podzielmy się dobrymi praktykami, opowiedzmy jak staramy się zachować zdrową, jasną głowę pośród tego, co przykre, głośne i często ponure. Może Twoje doświadczenie pomoże innej osobie? Co robisz, by o siebie zadbać? A może szukasz jeszcze dróg połączenia palącej potrzeby angażowania się w rzeczywistość z zadbaniem o siebie, zaopiekowaniem się sobą? Pragniemy spotkać się w naszych pytaniach, wątpliwościach, pomysłach i głosach.
Wtorek, 16 listopada, godz. 20:30, MSTeams