Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przestrzeń spotkania: 3… 2… 1… Synod

19 października 2021, 20:30 - 22:30

Rozpoczął się czas Synodu o synodalności, do którego wszyscy zostaliśmy zaproszeni. https://wiez.pl/…/polscy-biskupi-w-liscie-do-wiernych…/

Czy czujesz się zaproszona, zaproszony do udziału? Czy wiesz jak się za to zabrać?

Przestrzeń Spotkania jest – przynajmniej w naszym odczuciu – synodalna. A przynajmniej jest przestrzenią, w której uczymy się wspólnego bycia, słuchania siebie nawzajem, wyrażania własnych opinii / potrzeb / lęków. W której uczymy się rozeznawania znaków czasu czy spoglądania na to, co jest istotne, a co jest naleciałością historyczną. Czyż nie jest to praktykowaniem synodalności?

W tematykę synodalności a także możliwości zaangażowania się w Synod wprowadzi nas s. Barbara Radzimińska. Następnie będziemy mieć czas zarówno na to, by podzielić się naszymi nadziejami i obawami związanymi z Synodem, jak i na to, by podzielić się pomysłami na konkretne zaangażowania. Czy Synod jest okazją do przekroczenia bezsilności, którą tak często odczuwamy, o której tak często rozmawialiśmy? Czy znajdziemy naszą własną drogę zaangażowania się? Spotkajmy się we wtorek, 19.10.2021 o godz. 20:30.