Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poezja gość-inności. Wokół książek “W stronę Xenopolis” i “Żegaryszki”. Spotkanie z autorem, Krzysztofem Czyżewskim

14 września 2021, 18:00 - 20:00

Po długiej przerwie powracamy do spotkań klubowych w realu. I oto nasz pierwszy gość, którego śmiało możemy nazwać “misjonarzem pojednania międzykulturowego”: Krzysztof Czyżewski – pisarz, reżyser, animator dialogu, twórca Ośrodka “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, twórca licznych programów promujących dialog międzykulturowy w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie, Afryce Północnej i innych pograniczach świata; autor wielu książek, wykładowca europejskich i amerykańskich uniwersytetów.
Spotkanie odbędzie się na kanwie dwóch książek autora: “W stronę Xenopolis” – zbioru 30 erudycyjnych esejów opatrzonego przedmową Timothy Snyder’a, oraz “Żegaryszki” – poetycko-fotograficznego zbioru obrazów z polsko-litewskiego pogranicza.
Biorąc pod uwagę jak aktualnym tematem jest zagadnienie odczarowywania inności, patrzenie na świat z czułością i łagodzenie napięć, spotkanie z osobą pana Krzysztofa Czyżewskiego jest niezmiernie ważne i trudno wyobrazić sobie lepsze na rozpoczęcie nowego sezonu klubowego.
Spotykamy się we wtorek, 14 września 2021 o godz. 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek, Gliwice Rynek 4-5 (nad Empikiem)

Szczegóły

Data:
14 września 2021
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator