Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nasz wspólny dom (ekologiczny poniedziałek)

15 listopada 2021, 17:00 - 20:00

W siedzibie Klubów „Tygodnika Powszechnego” rozpoczną od października 2021 r., pod ogólnym hasłem „Nasz Wspólny Dom”, swoje regularne aktywności osoby działające na rzecz:  ekologii integralnej w duchu encykliki Laudato si’, na rzecz sprawiedliwości i równości społecznej i na rzecz zwierząt. Naszą wspólną stroną, gdzie będziemy pisać o tym, co robimy jest strona „Nasz wspólny dom” na portalu Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Strona poświęcona jest refleksji i praktycznej trosce o ziemski świat. W tradycji judeochrześcijańskiej mówi się: „stworzenie”, co znaczy więcej niż „natura”, ponieważ związane jest z Bożym planem miłości, gdzie każda istota ludzka i pozaludzka ma wartość i znaczenie. My ludzie jesteśmy ważną częścią i gospodarzem tak rozumianego świata. Wiele od nas zależy.

Zapraszamy na spotkania i do wspólnego działania wszystkich, ponad jakimikolwiek podziałami.  Spotykamy się na ul. Pijarskiej 5!

 

W siedzibie Klubów „Tygodnika Powszechnego” planują swoje spotkania:

  1. Członkowie Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska (grupa krakowska). Oddolny krąg Laudato si’ Movement, inicjujący lokalne działania promujące ekologię integralną i nawrócenie ekologiczne.

https://www.facebook.com/katolicydlasrodowiska/

https://laudatosimovement.org/pl/

(1 raz w miesiącu).

  1. Członkowie Grupy „Chrześcijanie dla zwierząt” (grupa krakowska). Grupa osób walczących o prawo zwierząt do dobrego życia, zgodnego z ich przyrodzonymi potrzebami, i do dobrej śmierci, w perspektywie wiary chrześcijańskiej.

https://www.facebook.com/ChrzescijanieZwierzeta

(1 raz w miesiącu) 

 

  1. Osoby skupione wokół społecznego „Magazynu Istota” – pisma promującego ekologię, inicjującego działania na rzecz równości i sprawiedliwości, głoszącego weganizm jako sposób życia, ograniczanie konsumpcji i uważność. Spotkania związane będą z działaniami, którym patronuje Magazyn Istota https://www.istota

(1 raz w miesiącu) 

Szczegóły

Data:
15 listopada 2021
Godzina:
17:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie: