Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koniec Kościoła, jaki znacie

16 marca, 18:30 - 20:30

Na naszych oczach umiera i rozsypuje się to, co znaliśmy jako katolicyzm ukształtowany od Soboru Trydenckiego, przez pięćset ostatnich lat. Właśnie ten proces opisuje Tomasz Terlikowski w książce” Koniec Kościoła, jaki znacie”. Od Kościoła masowo odpływają wierni nawet tam, gdzie jest ich naprawdę niewielu. Powodem tej zmiany nie jest tylko nieprzestrzeganie przez wiernych wskazań Ewangelii oraz upadek autorytetu Kościoła hierarchicznego, obciążonego hipokryzją, skandalami seksualnymi czy symbiotycznym związaniem Kościoła i państwa tak, jak się to dzieje w naszym kraju. Ta zmiana związana jest także z głęboką rewizją myślenia i odczuwania oraz rewolucją filozoficzną i ideową, jaka dotknęła współczesny świat. Jesteśmy świadkami procesu destrukcji tego, co znamy, rozpadu wielu katolickich mitów i przekonań. Ten koniec Kościoła, który znamy, nie oznacza końca Kościoła w ogóle. Na horyzoncie widać już zarys nowego rozumienia, postrzegania i kształtu chrześcijaństwa i katolicyzmu.

Jeśli są Państwo zainteresowani tą problematyką, bardzo zachęcamy do udziału w spotkaniu z Tomaszem Terlikowskim, które poprowadzi siostra Barbara Radzimińska. Odbędzie się ono w czwartek, 16 marca 2023 r. o godz. 18: 30 w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku przy ul. Opata J. Rybińskiego 25.

Liczymy na żywą dyskusję uczestników spotkania.

Będzie też możliwość obejrzenia wydarzenia na kanale Youtube
link do wydarzenia:
https://youtube.com/live/HYtpgqCGwOo?feature=share

Tomasz Terlikowski – dr filozofii, publicysta, pisarz. Jest autorem kilkudziesięciu książek, w których porusza zarówno tematy wiary chrześcijańskiej, jak i te polityczne, społeczne i filozoficzne, w tym „Koniec Kościoła, jaki znacie””, Polka ateistka, kontra Polak katolik”, „Czy konserwatyzm ma przyszłość”. Obecnie Publikuje m.in. w “Rzeczpospolitej”, prowadzi podcast “Tak myślę” na portalu Deon.pl i prowadzi popołudniowe rozmowy w RMF FM. W przeszłości był m. in. autorem programów w TV Republika, komentatorem w TVP Kultura,, prowadził autorski program w PR24, a także pisał w „Gazecie Polskiej”, Tygodniku Solidarność. Pracował m. in. W „Newsweeku”, Radiu Plus, redakcji Katolickiej TVP, dzienniku „Życie”, Tygodniu „Ozon”, gdzie był zastępcą redaktora naczelnego, „Wprost”. Od 2009 do 2015 był szefem zarządu wydawnictwa „Fronda.”

Barbara Radzimińska – Siostra misjonarka ze Wspólnoty Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego. Ma doświadczenie pracy misyjnej w kilku krajach, m.in. w Argentynie, Hiszpanii i w Ukrainie. Jedna z liderek i rzeczniczka Kongresu Katoliczek i Katolików. Obecnie mieszka w Sopocie.

 

Szczegóły

Data:
16 marca
Godzina:
18:30 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Klub “TP” Trójmiasto
Email
trojmiasto@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator