Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kobiety potrzebują władzy czy władza potrzebuje kobiet?

8 kwietnia 2021, 21:00

„Nie da się łatwo wpasować kobiet w strukturę zaprogramowaną jako męska – trzeba tę strukturę zmienić” pisze w swoim manifeście “Kobieta i Władza” Mary Beard, brytyjska filolożka..

Jak historia, nasze stereotypy kulturowe i uwarunkowania psychiczne determinują stanowisko wobec przywództwa kobiet? Dużo się zmienia w akceptacji pozycji kobiety w rodzinie, społeczeństwie, ostatnio w Kościele. Mówi się o prawie do wolności wyboru, równego traktowania, edukacji, służby zdrowia i kultury.  Jednak największy opór budzi pozycja kobiety w świece biznesu i polityki, tam, gdzie władza łączy się z pieniędzmi i podejmowaniem kluczowych decyzji. W sytuacji, gdy realnie, zarówno kobiety jak i mężczyźni wykazują podobne zadowolenie ze swoich szefów niezależnie od ich płci, pytani o wybór szefa wskazują, w przeważającej większości, mężczyznę, jako wzór cech i uwarunkowań lidera.

Dlaczego przywództwo kobiety jest związane z tyloma ograniczeniami i czy mają one jakiekolwiek uzasadnienie? Jak dalece nasze postrzeganie kobiety – liderki, przywódczyni, autorytetu jest ograniczane przez uwarunkowania historyczne, naleciałości kulturowe i stereotypowe myślenie. Jak przeobrazić mechanizmy kształtowania struktury władzy by odpowiadały one rzeczywistym potrzebom społecznym. Czy to kobiety są żądne władzy, czy też ich udział w tej władzy jest potrzebny, bo nie tylko wnosi nową jakość do przywództwa, ale i bliższy jest obecnym potrzebom kreatywnego zarządzania.

Czy kobiety potrzebują władzy czy władza potrzebuje kobiet?

O tym wszystkim porozmawiamy z naszymi gościniami: Katarzyną Kasią i Aleksandrą Klich w czwartek 8 kwietnia, o godz. 20.00 na platformie zoom; https://zoom.us/j/95671530205?pwd=MVEwMWVzcnVZMnR4cVVLY1FncWtDdz09

Zapraszamy!

 

Szczegóły

Data:
8 kwietnia 2021
Godzina:
21:00

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator