Poli-fonia z języka greckiego oznacza dosłownie wielogłosowość i to właśnie na nią zapraszamy! Kogo będzie dotyczyć? Jak można się spodziewać – Josepha Ratzingera/Benedykta XVI: jednej z najbardziej znaczących osób Kościoła Katolickiego ostatniego wieku, o którym porozmawiamy w piątek, 31 marca o godz. 18 w krakowskiej Piwnicy Powszechnej (ul. Pijarska 5).
Standardowo możemy słyszeć o wybitnym teologu, głęboko wierzącym człowieku i odważnym papieżu – i nie podważamy tego – ale czy to wszystko? Czy to jedyne głosy o tym niemieckim katoliku? Nie.
W rozmowie postaramy się stworzyć wielogłos, który pozwoli usłyszeć mniej mainstreamowe głosy o Josephie Ratzingerze – polifoniczne zarówno pod względem dziedziny (teologia, filozofia, religioznawstwo) jak i nastawienia do tego teologa (pozytywne, raczej pozytywne, zdecydowanie negatywne).
Rozmówcami będą:
Agnieszka Piskozub-Piwosz – teolożka, religioznawczyni i anglistka. Inspiruje się Ewangelią, porozumieniem bez przemocy i samoregulacją, by współtworzyć bezpieczniejszy i bardziej otwarty na różnorodność świat. Stała współpracowniczka Magazynu Kontakt
Paweł Rojek – doktor filozofii, magister socjologii. Zajmuje się m.in. ontologią, myślą rosyjską, ontologią trynitarną, ideami w Polsce. Były redaktor naczelny Pressji Klubu Jagiellońskiego.
Piotr Popiołek – doktor teologii fundamentalnej, licencjat religioznawstwa. Zajmuje się m.in. teologiami Azji i teologią polityczną. Pisze m.in. w Magazynie Kontakt i Pressjach Klubu Jagiellońskiego.
Spotkanie będzie moderował Maciej Radecki, członek Koła Naukowego Teologów UPJPII