Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jezus Niechrystus

20 maja 2021, 20:00 - 22:00

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie wokół książki „Jezus Niechrystus” wydanej niedawno nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Porozmawiamy o doświadczeniu jako podstawowym wymiarze duchowości!

W książce „Jezus Niechrystus” Piotr Augustyniak pokazuje, że Jezus nie reprezentuje jedynie zbawczego wymiaru ludzkiego cierpienia — może inspirować, pobudzać do myślenia, do zmiany i wyzwolenia, nawet tych, którzy są już poza Kościołem. Jezus, postrzegany jako symbol, pozwala poszerzyć wewnętrzną przestrzeń wolności i przezwyciężać różne kryzysy.

Dlaczego rezonuje zarówno z wierzącymi, jak i ateistami? W trakcie lektury „Jezusa Niechrystusa” widzimy  przede wszystkim człowieka skomunikowanego z żywiołem Życia. Jezus uosabia radość i życzliwość, wzywa do bezpośredniego doświadczania, smakowania, dzielenia się światem, miłością oraz pokojem. We wstępie Augustyniak przywołuje podróż wielkanocną z 2019 roku, sam jednak zabiera nas w wędrówkę do znacznie odleglejszych czasów i niejako zmusza do przemierzania nieznanych rejonów własnej duchowości

„Piotr Augustyniak napisał książkę o utracie wiary w zmartwychwstanie Jezusa, paradoksalnie wydobywając w ten sposób najgłębszy wymiar jego ziemskiego nauczania. Ta książka nie ucieszy jednak ani ateistycznych działaczy, ani antyklerykałów. Będzie też poważnym problemem dla teologów przyzwyczajonych do traktowania religii jako własnego poletka, na które innym wstęp surowo wzbroniony” — recenzuje prof. Stanisław Obirek.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 maja o godz. 19:00 na platformie zoom;
https://zoom.us/j/95671530205?pwd=MVEwMWVzcnVZMnR4cVVLY1FncWtDdz09

Szczegóły

Data:
20 maja 2021
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Online

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator