Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak pomagać uchodźcom?

12 stycznia 2022, 20:00 - 21:30

Rozpoczynamy nowy rok, który stawia przed nami stare i nowe wyzwania. Kryzys emigracyjny, kryzys humanitarny, kryzys moralny, to są sprawy rzucające cień na nasze życie. Częstym pytaniem na naszych spotkaniach i w rozmowach było, jak pomagać i czy jesteśmy wobec tego, co się dzieje, bezradni. Dlatego właśnie od odpowiedzi na te pytania chcemy rozpocząć kolejny rok. Od spotkania z ludźmi, którzy pomagają i nie godzą się na bierność. Podzielą się z oni nami swoim doświadczeniem, abyśmy mogli, jako wspólnota, włączyć się w działania pomocy i integracji uchodźców. 

Ważnym elementem w tym procesie jest edukacja, wychowanie oraz pokazanie miejsca, jakie w naszym społeczeństwie mogą zająć przybysze, bez obawy i strachu związanego z ich obecnością.

Jak zmienić nastawienie społeczne do uchodźców, jak przedstawić ich jako indywidualnych, wartościowych ludzi, a nie grożące nam i naszej kulturze zagrożenie? Są przecież sposoby i metody integracji, które już działają od lat, trzeba je tylko wzmacniać swoim zaangażowaniem.

Zapraszamy na spotkanie online, w środę, 12 stycznia o godz. 20:00, z Moniką Toporek i Karolem Wilczyńskim, założycielem Salam Lab oraz publicystą “TP” (https://salamlab.pl/pl/kim-jestesmy/), oraz Kariną Melnytską z Fundacji Ocalenie.
Nasi goście podzielą się wiedzą na temat wsparcia i integracji cudzoziemców.

Link do spotkania:

https://us06web.zoom.us/j/82821082126?pwd=R3lLd3FNbHNlbkRIbTJZMkxib3VwUT09

Szczegóły

Data:
12 stycznia 2022
Godzina:
20:00 - 21:30

Miejsce wydarzenia

Online

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator