Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak nie wiedzieć? // Pytania Powszechne vol. 2

1 grudnia, 17:00 - 20:00

Jak nie wiedzieć? To pytanie może wydawać się nie na miejscu w czasach, kiedy chcemy i możemy wiedzieć coraz więcej. Wiedza oświeca, poszerza horyzonty i daje narzędzia do działania. Czy w ogóle wypada dzisiaj czegoś nie wiedzieć albo do niewiedzy się przyznawać? A może stan nie-wiedzenia także przynosi jakieś dobro? O tym rozmawiać będziemy podczas pierwszego spotkania drugiej edycji adresowanego do młodych (16-35 lat) piwnicznego cyklu „Pytania Powszechne”, które odbędzie się w piątek, 1 grudnia o godz. 17. Odpowiedzi poszukiwać będziemy wspólnie z Tomaszem Stawiszyńskim.
Pochylimy się wspólnie nad tym tematem, poszukując nieoczywistych splotów wiedzy i niewiedzy. Będziemy pytać o to, jak żyć w świecie przepełnionym informacjami, a jednocześnie wielce skomplikowanym. O to, jak budować mądrość w oparciu o rzeczy wiadome i niewiadome. O to, jak współmyślenie z innymi wspiera nasze poszukiwania poznawcze. A także o wielu innych sprawach.
Naszym towarzyszem rozmowy będzie Tomasz Stawiszyński – filozof, publicysta, eseista, autor licznych audycji, artykułów i książek o tematyce z pogranicza filozofii i psychoterapii. Rozważania i dyskusje Stawiszyńskiego można usłyszeć regularnie w jego podcaście “Skądinąd”. Będzie można zarówno słuchać, jak i zabrać głos w dyskusji. Po spotkaniu przewidujemy agapę, podczas której będzie można w mniej oficjalnym tonie kontynuować rozmowę na wcześniej poruszone, albo też zupełnie inne tematy. Zachęcamy do przyniesienia czegoś na wspólny stół.
___________________
Ważna informacja: Gdyby komuś z Was stacjonarny udział uniemożliwiała niepełnosprawność albo przewlekła choroba, śmiało się zapisujcie i dajcie nam znać – spokojnie zorganizujemy prywatną, nienagrywaną transmisję.
Nie dysponujemy olbrzymią salą oraz cenimy sobie względną kameralność i dlatego na spotkanie obowiązują zapisy (limit miejsc to 30):
https://forms.gle/seeCiqNTxNed1B2J7
Zapraszamy serdecznie!
Miejscem spotkania będzie siedziba Klubu “Tygodnika Powszechnego”: Piwnica Powszechna, przy ul. Pijarskiej 5/20. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na grupę docelową spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16.
//Pytania Powszechne ❓❓❓
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów, niejako wywodzącego się od pytania “Jak żyć?” Cyklu rozmów o człowieku, czasami też o różnie pojmowanym Bogu, o miłości, wolności, o nadziei, o dobru i złu.
Nie liczymy na ścisłe odpowiedzi, z których wynikałby konkretny przepis na dobre życie (choć kto wie?). Wierzymy w dużą wartość samych poszukiwań, nawet jeśli prowadzić będą jedynie do kolejnych pytań – a czasu na ich zadawanie będzie dużo.
W tej odsłonie cyklu planujemy odbyć trzy rozmowy z Tomaszem Stawiszyńskim: 1 grudnia 2023, 11 stycznia 2024 i 8 lutego 2024. Wyglądajcie informacji o kolejnych spotkaniach!

Szczegóły

Data:
1 grudnia
Godzina:
17:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map

Organizator

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator