Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak jest z tym Bogiem? // Pytania Powszechne

16 czerwca, 18:00 - 20:00

Gdzieś w życiu w końcu spotykamy się poważnie z pytaniem o Boga: Jak jest z tym Bogiem? Co w ogóle może kryć się pod słowem ”Bóg”? Czy można mieć z tym jakiś kontakt? Czy jeśli to istnieje, ma to jakieś znaczenie dla naszego życia? Jak żyć z byciem Boga, a jak z niebyciem? Czy do bycia z Bogiem potrzeba wspólnoty albo instytucji?
Wśród takich (i nie tylko!) pytań będziemy orbitować wspólnie z Profesorem Karolem Tarnowskim – filozofem, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizującym się w problematyce filozofii Boga i podmiotu, a także w filozofii postsekularnej. A przy tym pianistą.
Będzie można zarówno słuchać, jak i zabrać głos w dyskusji. Po spotkaniu przewidujemy agapę, podczas której będzie można w mniej oficjalnym tonie kontynuować rozmowę na wcześniej poruszone, albo też zupełnie inne tematy. Zachęcamy do przyniesienia czegoś na wspólny stół.
Ważna informacja: Gdyby komuś z Was stacjonarny udział uniemożliwiała niepełnosprawność albo przewlekła choroba, śmiało się zapisujcie i dajcie nam znać – spokojnie zorganizujemy prywatną, nienagrywaną transmisję.
Nie dysponujemy olbrzymią salą oraz cenimy sobie względną kameralność i dlatego na spotkanie obowiązują zapisy (limit miejsc to 30):
https://forms.gle/W2YSfZ2XmBpKRtp69
Zapraszamy serdecznie!
Miejscem spotkania będzie siedziba Klubu “Tygodnika Powszechnego”: Piwnica Powszechna, przy ul. Pijarskiej 5/20. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na grupę docelową spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16.

//Pytania Powszechne

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów, niejako wywodzącego się od pytania “Jak żyć?” Cyklu rozmów o człowieku, czasami też o różnie pojmowanym Bogu, o miłości, wolności, o nadziei, o dobru i złu.
Nie liczymy na ścisłe odpowiedzi, z których wynikałby konkretny przepis na dobre życie (choć kto wie?). Wierzymy w dużą wartość samych poszukiwań, nawet jeśli prowadzić będą jedynie do kolejnych pytań – a czasu na ich zadawanie będzie dużo.
Do końca semestru letniego planujemy odbyć trzy rozmowy z profesorem Tarnowskim: 12 maja (pytaliśmy już o czekanie), 26 maja (pytaliśmy o samotność) i 16 czerwca. Ze względu na grupę docelową spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16.

Szczegóły

Data:
16 czerwca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map

Organizator

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator