Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak Ewangelia i Porozumienie bez Przemocy (NVC) mogą pomóc w relacjach – spotkanie z O. Rajendramem

30 sierpnia, 18:00 - 21:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ojcem Chrisem 30 sierpnia o godz. 18:00 w Centrum Służbie Rodzinie, przy Broniewskiego 1a w Łodzi. Odbędzie się msza oraz spotkanie pod tytułem „Język serca w rodzinie- jak Ewangelia i Porozumienie bez Przemocy (NVC) mogą pomóc w budowaniu relacji rodzinnych”, w języku angielskim z tłumaczeniem konsekutywnym na polski. Można także dołączyć zdalnie do innych spotkań na platformie zoom. Rozkład wizyty o. Chrisa oraz dane do logowanie można znaleźć na stronie: https://kroki1234.pl/christlin-rajendram-ojciec-chris-w…/
Ojciec Christlin Rajendram jest jezuitą ze Sri Lanki. W swoim kraju doświadczył skutków wojny domowej, która trwała tam 30 lat. Przełomowy moment w jego życiu nastąpił, gdy studiując komunikację w USA, poznał Marshalla Rosenberga, twórcę modelu komunikacji Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication-NVC). Zachwycił się NVC, w szczególności tym, jak dzięki niemu można przełożyć Ewangelię na codzienne życie. Woli mówić o sposobie życia niż metodzie, o odkrywaniu języka serca.
Po powrocie do swojego kraju założył dom dla chłopców, którzy stracili rodziców podczas wojny. Pragnął dzielić się z nimi empatią i współczuciem, a jednocześnie uczyć się od nich. Wierzył też, że w społeczeństwie zranionym wojną i nienawiścią, warto dać ludziom narzędzia, dzięki którym mogą budować pojednanie i pokój. I tak zaczął prowadzić warsztaty z NVC, zaprosił też na Sri Lankę Marshalla Rosenberga.
Dzisiaj jeździ po całym świecie. Od wielu lat prowadzi warsztaty i wyszkolił wielu trenerów, ale od szkoleń i wykładów woli rozmowę i dialog. W swojej pracy duszpasterskiej łączy ignacjańską duchowość i idee Porozumienia bez Przemocy. Wierzy, że to praktyka dostępna dla każdego człowieka, która może pomóc rozwinąć relację z Bogiem, ze sobą i z drugim człowiekiem.
Od 2021 odbywają się comiesięczne spotkania na zoomie z ojcem Chrisem pod hasłem „NVC i chrześcijaństwo”. Zainicjowała je trenerka, będąca w procesie certyfikacji na trenerkę NVC, Elżbieta Jurzysta (www.kroki1234.pl). W tym roku ojciec Chris znów jest w Polsce (1 sierpnia-8 września).

Szczegóły

Data:
30 sierpnia
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Centrum Służby Rodzinie
Broniewskiego 1A
Łódź, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia