Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak czekać? //Pytania Powszechne

12 maja, 18:00 - 20:00

Choć czekamy na różne rzeczy, czekanie jest prawdopodobnie czymś, co łączy nas wszystkich. Żyjemy w czasie i z jego upływem wiążemy zarówno nadzieje, jak obawy. Jesteśmy zależni od tego, czego jeszcze nie ma, ale dopiero będzie… Czy będzie? Najczęściej staramy się w jakiś sposób wpłynąć na oczekiwaną chwilę, starając się o gotowość na to, co nadejdzie. Ale czy naprawdę to potrafimy?

Jak czekać?

Chcielibyśmy Was zaprosić do wspólnego zastanowienia się nad tym pytaniem razem z profesorem Karolem Tarnowskim – filozofem, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w problematyce filozofii Boga i podmiotu oraz filozofii postsekularnej.
Po spotkaniu przewidujemy agapę, podczas której będzie można kontynuować rozmowę w mniej oficjalnym tonie. Zachęcamy do przyniesienia czegoś na wspólny stół

Nie dysponujemy olbrzymią salą oraz cenimy sobie względną kameralność i dlatego na spotkanie obowiązują zapisy (limit miejsc to 30, formularz pod tekstem).

Zapraszamy serdecznie!

Miejscem spotkania będzie siedziba Klubu “Tygodnika Powszechnego”: Piwnica Powszechna, przy ul. Pijarskiej 5/20. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

//Pytania Powszechne

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów, niejako wywodzącego się od pytania “Jak żyć?” Cyklu rozmów o człowieku, czasami też o różnie pojmowanym Bogu, o miłości, wolności, o nadziei, o dobru i złu.
Nie liczymy na ścisłe odpowiedzi, z których wynikałby konkretny przepis na dobre życie (choć kto wie?). Wierzymy w dużą wartość samych poszukiwań, nawet jeśli prowadzić będą jedynie do kolejnych pytań – a czasu na ich zadawanie będzie dużo.

Do końca semestru letniego planujemy odbyć trzy rozmowy z profesorem Tarnowskim: 12 maja, 26 maja i 9 czerwca. Ze względu na charakter spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16.

Formularz zgłoszeniowy:

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Piwnica Powszechna
ul. Pijarska 5
Kraków,
+ Google Map