Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak być samotnym? //Pytania Powszechne

26 maja, 18:00 - 20:00

Wszyscy spotykamy się w życiu z samotnością: dystansem od innych, osamotnieniem, niezrozumieniem, niewystarczalnością spotkań, brakiem przy-bocznego/przy-bocznej, brakiem relacji absolutnej… Stąd pytanie: Jak być samotnym?
Jak zachować dobry dystans od innych?
Jak dobrze przeżyć niechciane osamotnienie?
Jak znaleźć ludzi, z którymi można stworzyć więź?
Jak przezwyciężyć niemoc wyjścia do innych, przełamania ich samotności?
Jak znieść osamotnienie w państwie lub Kościele?
🟠 Wśród takich pytań będziemy orbitować wspólnie z Profesorem Karolem Tarnowskim – filozofem, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizującym się w problematyce filozofii Boga i podmiotu, a także w filozofii postsekularnej. A przy tym pianistą.
🟠 Będzie można zarówno słuchać, jak i zabrać głos w dyskusji. Po spotkaniu przewidujemy agapę, podczas której będzie można w mniej oficjalnym tonie kontynuować rozmowę na wcześniej poruszone, albo też zupełnie inne tematy. Zachęcamy do przyniesienia czegoś na wspólny stół.
🟠 Nie dysponujemy olbrzymią salą oraz cenimy sobie względną kameralność i dlatego na spotkanie obowiązują zapisy (limit miejsc to 30): https://forms.gle/P1gU9QYwH4CyT3Yg6
Zapraszamy serdecznie!
Miejscem spotkania będzie siedziba Klubu “Tygodnika Powszechnego”: Piwnica Powszechna, przy ul. Pijarskiej 5/20. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na grupę docelową spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16.
//Pytania Powszechne ❓❓❓
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów, niejako wywodzącego się od pytania “Jak żyć?” Cyklu rozmów o człowieku, czasami też o różnie pojmowanym Bogu, o miłości, wolności, o nadziei, o dobru i złu.
Nie liczymy na ścisłe odpowiedzi, z których wynikałby konkretny przepis na dobre życie (choć kto wie?). Wierzymy w dużą wartość samych poszukiwań, nawet jeśli prowadzić będą jedynie do kolejnych pytań – a czasu na ich zadawanie będzie dużo.
Do końca semestru letniego planujemy odbyć trzy rozmowy z profesorem Tarnowskim: 12 maja (pytaliśmy już o czekanie), 26 maja i 16 czerwca. Ze względu na grupę docelową spotkań, górna granica wieku dla uczestników to 35 lat, a dolna – 16

Szczegóły

Data:
26 maja
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Klub “TP” Kraków
Email
krakow@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator