Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Istnieje inny Kościół

6 września, 18:00 - 19:30

W środę,6 września o godzinie 18.00 w Stacji Artystycznej  Rynek na Rynku 3-4 w Gliwicach odbędzie się spotkanie z o. Wojciechem Mittelstaedt SVD – księdzem misjonarzem, werbistą, który od 22 lat pracuje w Brazylii.
Spotkanie poprowadzi Jarosław Lesko.

Ksiądz Wojciech urodził się we Wrocławiu. Po ukończeniu formacji zakonnej w 1996 r. otrzymał święcenia kapłańskie w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. Wybierając kraj misyjny szukał miejsca, gdzie będzie mógł być blisko ludzi i dlatego trafił do Brazylii. Po kilku latach pracy, jako wikariusz o. Wojciech rozpoczął pracę w formacji w Sao Paulo. Przez 9 lat mieszkając z seminarzystami pomagał im w kształtowaniu powołania. W tym czasie rozpoczął studia doktoranckie z psychologii religii. Po uzyskaniu tytułu psychologa terapeuty podjął pracę w instytucie terapeutycznym, który zajmuje się pomocą psychologiczna i duchową dla księży, seminarzystów i osób konsekrowanych. Obecnie o. Wojciech jest dyrektorem tego Instytutu. A od 2009 roku pracuje też jako wolontariusz we wspólnocie osób uzależnionych. W 2017 r. obronił pracę doktorancką.
Wspólnota w której żyje o. Wojciech jest wspólnotą międzynarodową. Świadczą o Bogu nie tylko przez odprawianie Mszy św. i udzielanie sakramentów, ale angażując się w prace społeczne.

Szczegóły

Data:
6 września
Godzina:
18:00 - 19:30

Organizator

Klub “TP” Gliwice