Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gniew, kac, melancholia – między słowem a rzeczywistością

22 kwietnia 2021, 21:00 - 23:00

Poprawność polityczna, społeczny lincz, kultura unieważniania i wygumkowywania historii, terror opinii publicznej, a może budowanie nowej wrażliwości na potędze mediów społecznościowych, oddanie głosu słabszym, droga do „wyrównania terenu, przemalowania obrazu, który przez wieki nie odzwierciedlał rzeczywistego stanu świata i kondycji ludzkiej” jak pisze Dariusz Rosiak w tekście „Nie ma przebacz” 16 numeru „TP”.
Czy to wojna kulturowa pokoleń czy walka o sprawiedliwość społeczną?
https://www.tygodnikpowszechny.pl/nie-ma-przebacz-167093
Słowo traktowane jako działanie opresyjne, zagrożenie, forma przemocy w obronie przed wykluczeniem.
„Nie możemy już twierdzić, że nie wiemy, co robią innym nasze wypowiedzi”, mówi w rozmowie z Marcinem Żyłą profesor Ryszard Koziołek (TP nr 16 „W górę życie, w dół śmierć”).
https://www.tygodnikpowszechny.pl/autor/marcin-zyla-59
W tym tekście poruszony jest temat mediów społecznościowych,  ograniczających płaszczyznę porozumienia, radykalizując i profilując nasze poglądy, niszcząc model demokratycznej debaty. Czy naprawdę jest to nieuniknione?  Czy poszanowanie odmiennego zdania i zabezpieczanie innym strefy bezpieczeństwa musi się odbywać kosztem poczucia ograniczania języka i swobody wypowiedzi, czy tylko potrzebuje przemiany świadomości i poszanowania drugiego człowieka?

W czwartek 22 kwietnia godz. 20:00 Klub warszawski zaprasza na Kawiarenkę online: „Gniew, kac, melancholia – między słowem a rzeczywistością” wokół dwóch tekstów z Tematu Tygodnia “Kultura unieważniania” w ostatnim numerze Tygodnika Powszechnego

Zapraszamy na platformę zoom
https://zoom.us/j/95671530205?pwd=MVEwMWVzcnVZMnR4cVVLY1FncWtDdz09

Szczegóły

Data:
22 kwietnia 2021
Godzina:
21:00 - 23:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Online

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator