Nadchodzące wydarzenia

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Gdańsk i poezja w Bibliotece Manhattan. Spotkanie z poetkami i poetami Gdańskiego Klubu Poetów

15 lutego, 18:00 - 20:00

Gdańsk to także miasto poezji. Dlatego w lutym chcemy się spotkać ze współczesnymi poetkami i poetami z Gdańska, którzy w naszym mieście żyją i tworzą. Porozmawiamy o działalności Gdańskiego Klubu Poetów, który od lat współtworzy wspólnotę gdańskiej literatury. Nie zabraknie pytań o to, co to jest „Poetyckie Pranie” i jak je wieszać, a także co to są „Połowinki z Ekfrazą”. Przyjrzymy się temu, jak poezja łączy jej miłośników i w jaki sposób każdy może wyruszyć na przygodę po fascynujących ścieżkach literatury. Oczywiście nie zabraknie też wierszy czytanych przez autorki i autorów.

Prowadzenie Tomasz Snarski.

Gdański Klub Poetów – skupia osoby tworzące i kochające poezję. Działa od dziesięciu lat. Do najważniejszych inicjatyw środowiska należą odbywające się corocznie Oliwskie Dni Poezji, w ramach których organizowane jest „Poetyckie Pranie”. Klub organizuje szereg spotkań literackich, prowadzi warsztaty poetyckie, podejmuje współpracę z twórcami polskimi, jak i zagranicznymi. Dzięki jego działalności ukazują się też antologie twórcze oraz przekłady wierszy na języki obce. Prezeską Gdańskiego Klubu Poetów jest Gabriela Szubstarska.

Tomasz Snarski – prawnik, filozof i poeta. Dyrektor artystyczny festiwalu „Wilno w Gdańsku” oraz kurator artystyczny projektu „Bursztyny Literatury”. Członek Gdańskiego Klubu Poetów.

Zapraszamy w czwartek, 15 lutego o godz. 18 do Biblioteki Manhattan  w Gdańsku Wrzeszczu.

Wydarzenie współorganizowane jest z Fundacją Samorządność im. Lecha Bądkowskiego i Bibliotekę Manhattan

Details

Date:
15 lutego
Time:
18:00 - 20:00

Organizer

Klub “TP” Trójmiasto
Email
trojmiasto@klubtygodnika.pl
View Organizer Website