Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dyskusja wokół książki ” Kościół w dobie antropocenu”

21 września, 18:30 - 20:30

Antropocen – czas, w którym żyjemy. Epoka człowieka i cywilizacji oraz licznych dylematów i paradoksów. Czas konsumpcji i eksploatacji bogactw naturalnych. Czas plastiku i betonu, odpadów i marnotrawstwa. Epoka nierówności społecznych i licznych kryzysów. A jaka w tym wszystkim jest rola Kościoła i nas – ludzi Kościoła? Na to pytanie  spróbują udzielić odpowiedzi o. Stanislaw Jaromi, dr Rafał Cekiera i Patryk Bialas.

Zapraszamy w czwartek, 21 września 2023 r. o godz. 18:30, Katowice ul. Stalmacha 17.

O. Stanislaw Jaromi – absolwent teologii i ochrony środowiska, doktor filozofii, od lat zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną. Przewodniczący Ruch Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA

Rafał Cekiera – doktor nauk społecznych, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się problematyką związaną z socjologią migracji, socjologią religii i  współczesnymi przemianami kulturowymi.

Patryk Białas – prawnik, dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo – Technologicznym Euro -Centrum w Katowicach, radny miasta Katowice. Zajmuje się rozwojem regionalnym, rozwojem technologicznym, transferem i komercjalizacją technologii, sprawiedliwą transformacją, ochroną klimatu, odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną budynków.

Szczegóły

Data:
21 września
Godzina:
18:30 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Katowice ul. Stalmacha 17