Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dialog mimo różnic. Doświadczenie rozmowy w Kręgu Dialogowym

26 stycznia, 18:30 - 21:00

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać naprawdę? Czy potrafimy się słuchać? Może nam się wydawać, że osoby wierzące łączą wspólne wartości, będą się więc zgadzać w podstawowych sprawach i będą potrafiły rozmawiać. Wyznajemy, że wierzymy w ,,jeden, święty i apostolski kościół”, jak jednak pogodzić to zdanie z Credo z rzeczywistością różnic i podziałów, której doświadczają katolicy i która tak boli?

Idea Kręgów Dialogowych bliska jest idei spotkań klubowych, podczas których poruszane są ważne, niekiedy trudne i bolesne tematy. W Kręgu Dialogowym każdy uczestnik może wyrazić swoją perspektywę, to, co czuje i jak doświadcza obecnej sytuacji oraz usłyszeć, jak doświadczają jej inni.

Spotkanie jest prowadzone przez osoby, które dbają o atmosferę bezpieczeństwa i szacunku.
Wypowiedzi są odzwierciedlane, czyli osoba prowadząca spotkanie odpowie, co słyszy sięgając do potrzeb i głębszych znaczeń, aby dać osobie wypowiadającej się poczucie, że jest słyszana i rozumiana, a pozostałym ułatwić przyjęcie i zrozumienie jej perspektywy.

Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na Krąg Dialogowy, który odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godzinie 18:30 w Klubie Inteligencji Katolickiej przy ul. Freta 20/24 A.    

Na początku spotkania osoby prowadzące, Agnieszka Jaryczewska, Aleksandra Harazin i Magdalena Macińska, przedstawią formułę spotkania. Spotkanie potrwa 2,5 godziny.
Więcej informacji o idei Kręgów i prowadzących może znaleźć na stronę www.tocopowiesz.pl, ale wszystko zostanie wyjaśnione na wstępie spotkania.
Nie każda osoba będąca na spotkaniu musi zabierać głos. Słuchanie jest dla nas równie ważne co wypowiadanie się.

Krąg jest organizowany przez twórczynie projektu ,,To, co powiesz, może zmienić twój świat” Fundacji Trampolina we współpracy z Klubem Tygodnika Powszechnego w Warszawie oraz Klubem Inteligencji Katolickiej.

Szczegóły

Data:
26 stycznia
Godzina:
18:30 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

KIK ul. Freta 20/24A, Warszawa
KIK ul. Freta 20/24A
Warszawa,
+ Google Map

Organizator

Klub “TP” Warszawa
Email
warszawa@klubtygodnika.pl
Zobacz witrynę: Organizator