Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biblia. Historia, wiarygodność, autentyczność

10 grudnia 2021, 17:00 - 18:30

Biblia nie spadła gotowa z nieba. Jak każde dzieło literackie ma swoją historię, w przypadku tej księgi jest to historia długa i skomplikowana.

Czy w wyniku długiego procesu kształtowania się Pisma Świętego jego treść nie uległa zniekształceniu? Dlaczego spośród wielu dzieł literatury teologicznej wybrano właśnie te, a nie inne księgi? Kto podjął taką decyzję, i jakimi kryteriami się kierował? Czy tekst Biblii jest autentyczny, zgodny z tym co napisali jej autorzy? Jaki status mają dzieła, które ostatecznie nie dostały się do kanonu Biblii? Co to znaczy, że Pismo Święte jest natchnione?

Na te i inne pytania będzie odpowiadał gość spotkania, biblista, tłumacz VI wydania Biblii Tysiąclecia (w przygotowaniu) ks. dr Krzysztof Owczarek SDB, były prof. Instituto Teologico san Tomaso w Messynie.

Będziemy mówić o historii Biblii. Tytuł spotkania brzmi Biblia, historia, wiarygodność, autentyczność. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na takie pytania jak Jaka jest jej historia? Skąd wiemy, że jest natchniona? Dlaczego te, a nie inne księgi weszły w jej skład?  Jak kształtował się jej kanon – a więc jej współczesny kształt?

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2021 r. jak zawsze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku, o godz. 17.00

Zapraszamy

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2021
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie: