Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie odwołane – Adopcje w Polsce, czyli jak uleczyć chorujący system

16 czerwca 2021, 20:00 - 21:30

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych spotkanie “Adopcje w Polsce, czyli jak uleczyć chorujący system”  zostało odwołane. Pracujemy nad ustaleniem nowego, prawdopodobnie wrześniowego terminu.

O zmaganiach z codziennością zarówno dzieci, jak i rodziców adopcyjnych, o osobistych dramatach nierozerwalnie związanych z niewydolnością systemu będziemy rozmawiać w grudziądzkim Klubie „Tygodnika Powszechnego” w środę 16 czerwca o godzinie 19.00.

Podczas spotkania spróbujemy pokazać różnice między rodziną zastępczą, a pełną adopcją, pogotowiem opiekuńczym, a domem dziecka. Postaramy się wyjaśnić zawiłe meandry prawa adopcyjnego i pokazać oblicze adopcji z różnych punktów widzenia, nie tylko prawnego, ale przede wszystkim osób zaangażowanych w proces adopcyjny – rodziców i dzieci.

Naszymi Gośćmi będą Autorka książki „Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce” wydanej w Wydawnictwie Czarne – Marta Wroniszewska oraz Redaktor Kwartalnika Więź Katarzyna Jabłońska, autorka artykułu „Niezbędnik adopcyjny” (Więź, 596/2008).

Szczegóły

Data:
16 czerwca 2021
Godzina:
20:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi: