Nadchodzące wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

4 szczepionki w 9 miesięcy. Fenomen nauki, technologii i organizacji

23 marca 2021, 20:00 - 22:00

Jak to się stało, że w 9 miesięcy opracowano 4 efektywne szczepionki zapobiegające COViD-19, a ich światowa produkcja sięga już ponad 200-300 mln dawek miesięcznie? Czy te szczepionki i technologie poraza sobie z nowymi wariantami CoV-2?
Zapraszamy do udziału w wykładzie Zbigniewa Janowicza, eksperta w zakresie szczepionek od 40 lat pracującego w światowych instytucjach naukowych i przemyśle farmaceutycznym.
Po wykładzie przewidujemy dyskusję z udziałem gościa.
Dr Janowicz ostatnio zajmował się szczepionkami niepediatrycznymi, bazującymi na tzw. nowych adjuwantach (substancje stymulujące odpowiedź immunologiczną). Jedna z tych szczepionek została zarejestrowana w 2019 r. przez amerykańską FDA. Adjuwanty te znajdują też zastosowanie w szczepionkach COViD będących w fazie III badań klinicznych.
Zespoły, którymi kierował mają na swym koncie 5 innowacyjnych szczepionek pediatrycznych używanych na rynkach światowych. Co trzecie dziecko na świecie jest szczepione jedną z tych szczepionek. W 2006 r. został Europejskim Wynalazcą Roku w kategorii Przemysł.

Szczegóły

Data:
23 marca 2021
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,