“Solidarność bez granic” – zapisy na kolejne spotkanie młodych

Aleksandra Chrzanowska, Katarzyna Kubisiowska, Alexander Lapko, Andrij Lubka, Paweł Pieniążek, Wolodymyr Myhaliszyn, Marcin Piotrowski, ks. Mieczysław Puzewicz i Marta Titaniec będą m.in. gośćmi kolejnego klubowego spotkania młodych “Wspólnota Indywidualności”, które odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2022 r. w Gorajcu. W programie przewidujemy debaty, warsztaty, odwiedziny “Ambasady Wolności” oraz integrację.

Tym razem spotkamy się pod hasłem “Solidarność bez granic”, a główną debatą spotkania będzie zatytułowana “Patriotyzm bez granic. Kim jesteśmy po 24 lutego 2022 r?”.

Czwarty zjazd Wspólnoty Indywidualności odbędzie się w Chutorze Gorajec, niezwykłym miejscu w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, w którym od początku wojny organizowana jest pomoc dla ukraińskich uchodźców. To m.in. z inspiracji właściciela Chutoru – Mariny i Marcina Piotrowskich – oraz szeregu osób zaangażowanych w Stowarzyszenie Folkowisko powstała w niedalekim Cieszanowie Ambasada Wolności.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!