Indywidualności budujące wspólnotę

Ważna rozmowa o Białorusi z Małgorzatą Nocuń, inspirujące warsztaty Michała Niewęgłowskiego i Marka Józefiaka, debaty z udziałem Bartosza Bartosika, ks. Adama Bonieckiego, Marty Titaniec, Mirosława Wlekłego i Justyny Zorn, ale też fantastyczne dyskusje do białego rana – jednym zdaniem podsumować pierwszą edycję spotkania młodych “Wspólnota Indywidualności”, która odbyła się między 4 i 6 września w Warszawie.

Jak zwykle gościnne mury Fundacji Konrada Adenauera, mimo panującej pandemii przyjęły ponad 20 klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, którzy przyjechali do stolicy by rozmawiać o ważnych sprawach i uczyć się prowadzić dobry dialog.

Poruszyliśmy kwestie ochrony środowiska, problemów na Białorusi, a także zaangażowania chrześcijan (i nie tylko) w życie społeczne).

Wieczory spędziliśmy na długich dyskusjach, do których przyłączyli się także wyżej wymienieni paneliści.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!