Wspólnota indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Pierwsze spotkanie odbyło się we wrzesniu 2020 r. w Łodzi, kolejne między 26 a 28 listopada w Łodzi i Porszewicach k. Łodzi oraz między 25 a 27 lutego w Krakowie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się między 18 a 20 listopada w Gorajcu k. Cieszanowa, blisko granicy polsko-ukraińskiej.

Zapewniamy wyżywienie i noclegi. Wpisowe ok. 50 zł.


 

Wieści ze Wspólnoty:

Piwnica Powszechna / Півніца Повшехна
Barbara Balicka

Piwnica pełna dobra

Jak zebrać w jednym miejscu i czasie dwudziestu kilku młodych, aktywnych ludzi? Podpowiem: niezwykle trudno. Chyba, że pojawia się hasło #wspólnotaindywidualności (koniecznie z hashtagiem!) — wówczas niemal odruchowo opróżniają się

Czytaj więcej »
Wspólnota indywidualności
Małgorzata Jasionek

Duch kreślący szeroki kręgi. Po spotkaniu młodych

Tegoroczne, drugie już spotkanie młodych „Wspólnota Indywidualności” organizowane przez kluby „Tygodnika Powszechnego” odbyło się w dniach 26-28 listopada w Centrum OPUS Łodzi oraz Porszewicach pod Łodzią.   Młodzi przyjechali nie tylko z Łodzi, ale

Czytaj więcej »
Wspólnota indywidualności
Redakcja

Dołącz do nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich uczestników pierwszej edycji “Wspólnoty Indywidualności” do dołączenia do grupy facebookowej, na której kontynuować będziemy nasze bieżące kontakty i omawiać najbliższe plany! LINK: #WspólnotaIndywidualności cd.

Czytaj więcej »

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator