Wspólnota indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-35 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

W tym roku spotkamy się między 16 a 19 września w Warszawie. Już niebawem informacja o zapisach.

Zapewniamy wyżywienie i noclegi. Wpisowe ok. 50 zł.


 

Wspólnota indywidualności
Redakcja

Dołącz do nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich uczestników pierwszej edycji “Wspólnoty Indywidualności” do dołączenia do grupy facebookowej, na której kontynuować będziemy nasze bieżące kontakty i omawiać najbliższe plany! LINK: #WspólnotaIndywidualności cd.

Czytaj więcej »
Wspólnota indywidualności
Redakcja

Indywidualności budujące wspólnotę

Ważna rozmowa o Białorusi z Małgorzatą Nocuń, inspirujące warsztaty Michała Niewęgłowskiego i Marka Józefiaka, debaty z udziałem Bartosza Bartosika, ks. Adama Bonieckiego, Marty Titaniec, Mirosława Wlekłego i Justyny Zorn, ale też fantastyczne dyskusje do białego rana – jednym zdaniem podsumować pierwszą edycję spotkania młodych “Wspólnota Indywidualności”, która odbyła się między

Czytaj więcej »
Nadchodzące spotkania:

Najbliższe spotkanie młodych “Wspólnota Indywidualności” odbędzie się między 16 a 19 września w Warszawie. Informacja o zapisach już niebawem!

Współorganizator:
Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:
Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator