Wspólne czytanie

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego” do wspólnej, klubowej lektury. Co roku wybieramy jedną publikację, wokół której organizujemy dyskusje, a następnie podsumowujemy je.  W tym roku kontynuujemy wspólne czytanie online.

Pierwszą naszą wspólną lekturą była książka “Tischner czyta katechizm”, drugą “Po co Kościół” ks. Grzegorza Strzelczyka. Następnie spotkaliśmy się wokół dzieła ks. Józefa Tischnera zatytułowanego “Etyka solidarności”.

W tym roku po dłuższej dyskusji w szerokim ogólnopolskim gronie wybraliśmy książkowe wydanie rozmowy Ignacego Dudkiewicza z ks. prof. Andrzejem Szostkiem ” Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”.

* * *

Inicjatywa wspólnego czytania jest ważnym elementem formacyjnym Klubów “TP”. Informacje o spotkaniach “wspólnego czytania” publikowane są po prawej stronie.


WIĘCEJ O WSPÓLNYM CZYTANIU:

Wspólne czytanie
Joanna Rózga

Cały ten seks

Zapraszamy do rozmowy wokół jednego z tekstów Wydania Specjalnego “Tygodnika Powszechnego” o odkrywaniu fenomenu ludzkiego ciała. W wydaniu “Ciało się udało” można przeczytać między innymi o seksualności, sporcie, jedzeniu, fizjologii,

Czytaj więcej »
Wspólne czytanie
Ewa Jasionek

Wspólna lektura i wspólne czytanie

Dzisiaj, 12.09,  o godzinie 20 zapraszamy na czytanie wspólnej lektury – rozmowy Ignacego Dutkiewicza z ks. Andrzejem Szostkiem  „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o życiu, Kościele i świecie”.. Podsumujemy też 

Czytaj więcej »
Spotkania online
Joanna Rózga

Zapraszamy na spotkanie w ramach “Wspólnego czytania” Przechodzimy do kolejnego rozdziału: ““Wyrzućmy z głów słowo „obcy”. Między ksenofobią a patriotyzmem”, a w rozważaniach będzie nam towarzyszył ks. prof. Andrzej Szostek.

Czytaj więcej »