Posted on: 1 października 2018 Posted by: Józefa Hennelowa Comments: 1

Od kilku dni media informują o powstaniu w Poznaniu Punktu Profilaktyki Intymnej – pierwszej tego typu w Polsce przychodni ginekologicznej, która będzie dostępna całą dobę i bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Poznania, także nieubezpieczonych. Dla mnie jest to informacja jedna z najpoważniejszych i najtrudniejszych. Wymaga ona bezwzględnie dyskusji bez porównania bardziej poważnej i precyzyjnej, niż ta, którą dotąd zaprezentowano. Nie sprzyja jej tempo mówienia czy machanie rękami. Jak dotąd nie padło przecież ani słowo o tym, że personel nie będzie posługiwał się klauzulą sumienia.

Nastrój wojenny, stwarzany na przykład przez apel, by bezwzględnie zakazać pokazywania w kinach filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, w niczym nie pomaga. Siłą rzeczy nie może bowiem wprowadzić chrześcijańskiej atmosfery, a jedynie podsycić oczekiwanie na wojnę religijną.

comments

1 people reacted on this

  1. O ile można zablokować pokaz widowiska,to z filmem będzie trudniej.Owszem pojedynczy politycy zawarcza,ale miejmy nadzieje,ze malkontenci nie opanują życia cidziennego.

Leave a Comment