Posted on: 3 grudnia 2012 Posted by: Redakcja Comments: 0

 

O wierze i dialogu dyskutować będą w Poznaniu Prymas Senior abp Henryk Muszyński i Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny „Więzi”. Na spotkanie organizowane przez miejscowy Klub „Tygodnika Powszechnego” zapraszamy we wtorek, 11 grudnia, na godz. 18 do Cafe Misja (ul. Gołębia 1).

Goście naszego kolejnego otwartego klubowego spotkania zatytułowanego „Wiara i dialog” to znani orędownicy i znawcy dialogu, przede wszystkim międzyreligijnego i ekumenicznego. Jednak my, nie uciekając od tych tematów, chcielibyśmy duży nacisk położyć na dialog wewnątrz Kościoła katolickiego. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że współcześnie porozumiewanie się pomiędzy katolikami staje się coraz trudniejsze. Coraz casino online częściej konstruktywną wymianę zdań, merytoryczne i toczone w sposób kulturalny spory przegrywają z emocjonalnymi i nieeleganckimi formami. Wspólnie spróbujemy więc poszukać źródeł tego problemu.

Nie zabraknie też wspomnianego tematu ekumenizmu oraz dialogu z religiami niechrześcijańskimi.

Spotkanie organizowane jest w odniesieniu do trwającego właśnie Roku Wiary. Podczas dyskusji pojawią się też niewąpliwie pytania o granice dialogu w ramach wiary katolickiej.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Dulęba z Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem serdecznie zapraszamy: wstęp jest oczywiście wolny!

comments

Leave a Comment