Weekend z Turowiczem

Wręczenie Nagrody im. Jerzego Turowicza odbędzie się w sobotę, 25 stycznia o godz. 17 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Tegorocznym laureatem nagrody Został Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Natomiast w niedzielę, 26 stycznia zapraszamy na godz. 9.30 wspólny wyjazd do Tyńca na grób Pana Jerzego, na godz. 12 na Mszę św. w intencji Jerzego Turowicza (Dominikanie), na godz. 14.30 na spotkanie “Obywatel Turowicz” z udziałem Janusza Poniewierskiego, które poprowadzi Konrad Stanowicz (Herbewo, wejście od ul. Lubelskiej 29).

Po spotkaniu “Obywatel Turowicz” zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Program:

piątek, 24 stycznia

godz. 19 “Bolesław Chrobry Gołubiewa – archetyp powieści historycznej?” – spotkanie z udziałem prof. Aleksandry Chomiuk, red. Macieja Gablankowskiego, prowadzi prof. Paweł Stachowiak (Klub “TP” Poznań)

sobota, 25 stycznia

godz. 17 Wręczenie Nagrody im. Jerzego Turowicza

niedziela, 26 stycznia

9.30 Wspólny wyjazd do Tyńca na grób Jerzego Turowicza

12.00 Msza św. w intencji Jerzego Turowicza

14.30 “Obywatel Turowicz” – spotkanie z udziałem Janusza Poniewierskiego, prowadzi Konrad Stanowicz (Klub “TP” Wrocław)

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

27 stycznia przypada 21. rocznica śmierci Jerzego Turowicza, współtwórcy i wieloletniego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". Z tej okazji w weekend poprzedzający tę datę Fundacja Jerzego Turowicza wręcza, jak niemal co roku nagrodę imienia swojego patrona, zaś nasze Kluby przygotowały kilka wydarzeń poświęconych Redaktorowi.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!